Przechowywanie cennych przedmiotów w domu

Posiadanie i przechowywanie cennych przedmiotów, czy większych ilości gotówki we własnym domu wiąże się z pewnym ryzykiem ich utraty, na skutek włamania i kradzieży. Z tego powodu właściciele biżuterii o znacznej wartości, czy też wyjątkowo cennych dzieł sztuki muszą w odpowiedni sposób zadbać o zabezpieczenie tych precjozów, bowiem ich utrata może być niezwykle przykrym i bolesnym doświadczeniem.

W celu ochrony domostwa czy też firmy przed nieproszonymi gośćmi stosuje się dziś bardzo wiele, technologicznie zaawansowanych rozwiązań. Rynek oferuje rozbudowane systemy alarmowe, których możliwości wykrywania zagrożenia jeszcze do niedawna były nam znane wyłącznie z filmów o tematyce science – fiction. Profesjonalne firmy zajmujące się ochroną osób i mienia są w stanie zapewnić kompleksowe bezpieczeństwo zarówno posesji jak i naszej rodziny i chociaż są to rozwiązania stosunkowo kosztowne to z pewnością stanowią skuteczny sposób zapobiegania wizytom włamywaczy.

Nowoczesne systemy alarmowe chociaż mają bardzo wiele zalet to jednak na ich skuteczność może wpłynąć fakt, że oparte są na nowoczesnej technologii. W normalnych warunkach jest to niewątpliwa zaleta, ale z doświadczenia wiemy, że każda elektronika potrafi być czasem bardzo kapryśna i zawieść użytkownika w najmniej odpowiednim momencie.

Oczywiście, zwłaszcza w przypadku systemów związanych z bezpieczeństwem, takie sytuacje mają miejsce niezwykle rzadko. Zarówno projekty instalacji jak i komponenty z jakich są wykonane zwykle zapewniają najwyższą możliwą jakość i znikomą możliwość wystąpienia awarii, zwłaszcza takiej, która pozostawiłaby chroniony obiekt bez żadnych zabezpieczeń. Bardziej prawdopodobny jest fałszywy alarm i niepotrzebny przyjazd ekipy interwencyjnej niż całkowite zaprzestanie działania takiego systemu.

Niemniej jednak strzeżonego pan Bóg strzeże i nawet w sytuacji jeśli zapewnimy sobie najlepszy nawet system alarmowy, warto też zainwestować w nieco bardziej tradycyjne zabezpieczenia jak sejf ścienny czy kasy pancerne. Umieszczenie cennych przedmiotów w takich miejscach z pewnością polepszy ich bezpieczeństwo i nawet w przypadku gdyby ktoś nieproszony zdołał ominąć w jakiś sposób systemy alarmowe, to zawsze będzie miał do pokonania jeszcze jedną i to dość ciężką przeszkodę.

Sejfy, wbrew temu co możemy oglądać w hollywoodzkich produkcjach, są raczej trudne do otworzenia i byle jaki włamywacz nie będzie w stanie sobie poradzić nawet ze średniej klasy urządzeniem tego typu. Co więcej sejf zabezpieczy też ważne rzeczy, np dokumenty przed dostępem gości czy domowników.

About Henryk Czajka

Specjalista do spraw zabezpieczeń, sejfów, kas pancernych